COVER

Dane Law – United In Dance

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Quantum natives je jedním z bájných netlabelů s potenciálem přepsat směrnice experimentální elektroniky. Krajina jedniček a nul, kde poloha znamená zvuk a vrstevnice jsou zaznamenávány vlnami na soundcloudu. Na manažerském křesle sedí šedá eminence Brood Ma spolu s taiwanským fantastou Yearning Kru (oběma jsme se věnovali v neexistujícím seriálu o zvuku a nicotě Sound that doesnť exist), což samo o sobě napovídá, že se bude cedit krev a nadpozemský noise. Slovy metalového publicisty – poslech může být stejně nebezpečný jako se holit potmě řetězovou pilou.

a battle for survival in the nightmare undercity
(in the grim darkness of the far future, there is only war)

Důkazem o mytičnosti labelu mohou být už fantaskní webové stránky podobající se strategické hře. Hudební mapy zde ukrývají free downloady jednotlivých releasů, které se v počítači mění v nepřehlédnutelný artefakt. Kilobajty obsahující informace o nekonvenčním umění a novém začátku. Zatím posledním skrytým pokladem je debut od Dane Law.

Přes den učitel na londýnské univerzitě Goldsmiths, po rychtě návrhář zvukových datapacků a přívrženec rozkladu existujících žánrů. Tyhle dvě záliby vyústily ve zrod softwaru Danelaw, v němž může bezcitně mutovat (rozuměj kurvit) cizí tracky kdejaký nýmand s počítačem. V/A kompilaci tracků prohnaných přes tenhle program popsal server Tiny Mixtapes jako completely manic, mutant, twisted, melted, spilling over, carving at the eye sockets, reflective ouroboros, twitched, laboriously intricate, and the perfect peer criticism of music.“ Balast do každé domácnosti.

13988782_1229372770407814_1370503603_n.png

O United in Dance jsem se chtěl rozepsat už před několika měsíci, když mě dokonale  vykastroval streamovaný track Blackout. Vést si deník, ten den by v něm stálo: taneční upgrade. Zhruba ve stejné době nad deskou vytekli i maniaci z magazínu Wire.

Album osciluje někde mezi 90s happy hardcorem, gabba a nihilistickou obstrukcí zvukového softwaru. Už James Hoff na svém PAN-albu Blaster servíroval beaty skomírající po útoku počítačového viru, ale tohle je úplně jiný data svět. Atak bez infikace, zato s citem pro melodické arkády, které po přívalech absolutního chaosu a zla působí, jako kdyby ti někdo dal po 5 letech věznění ve sklepě kousek čokolády. Když moje představivost zrovna neprolétávala červí dírou za hudebního doprovodu tanečních mashupů, měl jsem obavy, jestli mi nehoří notebook i s reprákama. Něco takového podle mě ještě neslyšel ani zmlsaný elitář se zálibou v cukrářské poetice – Pavel Klusák. Nech sa páčí. ©gin&platonic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *