ADR-—-Deceptionista-PAN-68

ADR – Deceptionista

administrator Hudba Leave a Comment

Jdu do kolen, když se abstrakce rozprostírá v mikroskopických sonátách a polyrytmech. Absence rozvíjení témat a dramatu. Pár desítek vteřin, nádech, a je po všem. Aaron David Ross (ADR) využívá waporvave jako prostředek k morfování prostoru. Deceptionista je projekt, který dalekosáhle překračuje svou hudební podstatu.

Klíčem k uchopení je internet, konkrétně bezplatný online nástroj Vpeeker, který umožňuje zobrazovat svět prostřednictvím kamery smartphonu určeného uživatele v náhodném časovém pásmu. Tímhle způsobem je možné získat audio i video, což v praxi znamená, že máte v reálném čase přístup ke zdrojům celého připojeného obyvatelstva. S pomocí internetového voyeurství a citu pro klasickou kompozici tak ADR stvořil opravdové hudební sci-fi podobenství.

Vizuální reprezentace projektu má podobu videoherního  prostředí, kde mohou uživatelé prozkoumat různé geometrie a částicové systémy, všechny kompletně ponořené v texturových mapách z Vpeekeru.  „The dynamic color palettes and ephemeral energy that emerges from the onslaught of these randomly selected clips creates strings of incongruous alternations; where real conflates with virtual, irony conflates with true belief, and human emotion and spirituality conflate with the limitations of broadband upload speeds“, píše label PAN a posouvá hranice futurologie. Kdybych před lety zemřel, chtěl bych se znovu narodit zítra.

Poselství uložené na SD kartě je dostupné i ve formě digitálního downloadu. Ten jde ruku v ruce s pohlcujícím virtuálním ekosystémem, jenž se zrodil transformováním webových stránek labelu. Vznikla vizionářská sociální síť k propojení obsahu z celého internetu s novými uměleckými projekty a kolaboracemi. Jak je řečeno v Tarkovského filmu Solaris, „člověk potřebuje člověka.“

Deceptionista je všeobjímající multimediální projekt z budoucnosti. Digitální psychedelie. Pořídit si tuhle SD kartu, znamená ponořit svoji existenci do labyrintu post-absolutna. Blade Runner v rajské zahradě. Hackerský sen.

http://delinear.p-a-n.org/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *