a3531090211_10

Oil Thief – Osbsolescence & Monality

administrator Hudba Leave a Comment

Současné tendence (nejen) v elektronické hudbě naznačují, že nejúspěšnější umělci jsou ti, kteří jsou schopni buď jakékoliv tendence předběhnout či ignorovat, nebo nabídnout zcela neotřelý přístup k tvorbě, případně spojit již existující základy v originální celek. Letošní deska Leeho Landeyho je ukázkou posledního případu.

Landey, basák americké psychedelické skupiny Wand, se tentokrát vydal do žánrů zcela odlišných, aneb nejvýstižnější popis celé desky zní zhruba takto: „It is an immense alloy of noise, ambient, rhythmic electronics and industrial music melted down to one solid vision.“ A opravdu – na Obsolescence & Monality si přijdou na své milovníci utrápených vokálů, řevu šílenství, pulzujícího techna, jemnosti zasněného ambientu až hran temného industriálu.

Rizikem různorodosti je roztříštěnost, jež může posluchače spíše mást než demonstrovat jeho či hudebníkův progres, avšak zde jsme svědky nezvykle kompaktního celku. Jak zní recept? Album je pečlivě naporcováno, na desce má každý zvuk svoje místo a každý zapadá do mlýnku na vlastní maso té nejvyšší kvality, potvrzené cejchem losangeleského labelu Chondritic Sound. Cedit jen čistou krev, řezat do syrového morku, podusit až do vývaru. Poslechni si jednu z nejlepších letošních desek podle Rabita a objev roku 2015 – zbude z tebe kostní moučka a vegetariánství se navždy stane sprostým slovem. ©krystufekrobin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *