static1.squarespace.com

2015: Year In Techno And House

gin_platonic Hudba 2 Comments

Nechci se hádat ohledně bpm, proto je techno a house společně v jednom příspěvku, ve společném bezčasí.  Jestli jsou to pro tebe sprostá slova, klidně se můžeš vystříkat Noelovi do kytary. Loni vyšlo hodně techno/houseových nahrávek, o kterých by se mělo psát. Tohle je mých patnáct nejposlouchanějších (přesto, že u některých producentů zmiňuju i dvě). Nedělám rozdíly mezi parketem ve tři ráno a svou vlastní postelí, ani mezi xanaxem a neurolem.

 

Stanislav Tolkachev – All Night Vigil / Walk Along The Bottom

It was recorded complitly with out computer.“ Pro mě osobně pán současného techna. Nekompromisní muzika z bezútěšné země. Okamžitě rozpoznatelný zvuk na hranici disharmonie a odjebu. Netrpělivě vyhlížím každý další release.

Aurora Halal – Shapeshifter

Nadčasové sci-fi techno pro vyznávače chladu. Takhle nějak si představuju, že bude zacházeno s odkazem Drexciya. Navíc je to pěkná ženská. Díky Stevu Hauschildtovi z Emeralds za tip.

Max_M – Dissertation

as techno is being played in nightclubs, there’ll be a place for Dissertation.RIP Max_M. 

DJ Richard – Grind

Kdyby Coil nahráli v tomhle století houseovou desku, zněla by jako Grind. Jedna z nejnakažlivějších tanečních nahrávek roku. Song „Bane“ je hymna.

Rezzett – Goodness / EP 2

„His rough and raw style has intrigued many.“ Nejvíc sexy zvuk, nejen na Trilogy Tapes. Z jeho post-jungleových vizí krvácím do mozku.

Levon Vincent – Levon Vincent

Text visí na starém blogu.

Gesloten Cirkel – M-011 / M-012

Acid z Moskvy. Už Submit X byla zabijácká taneční deska. Na těchhle singlech pak Gesloten Cirkel dokazuje, že má mimo jiné (zvrácený) smysl pro humor. Spolu s Tolkachevem momentálně můj největší hrdina.

Abdulla Rashim – A Shell of Speed

Všechno, co letos vyšlo na Northern Electronics, je zásadní. Abdulla Rashim je nejčiřejší.

Peder Mannerfelt – Variation

Variation: Čím může být experimentální techno…

Anthony Naples – Body Pill

It’s the mark of an artist who learned to make music himself, on his own terms, rather than following anyone else’s rules or guidance.Cinematic house pro fanoušky Badalamentiho i zaplivaných parketů.

Xosar – Let Go

„Vibrantly lucid atmospheres that wash against heavy walls of blistering percussion coalesce into astoundingly alien arrangements.“ V době, kdy píšu tenhle příspěvek, vydává Xosar nové album Holographic Matrix. Děkujeme.

Edward – Birds

Giegling. Musím psát něco dalšího? U všech čtyř tracků mám na last.fm srdce.

Low Jack – Sewing Machine

Nejdeviantnější noise techno roku a zatím nejlepší release od Low Jacka. PS: Sewing Machine si dopřává i Miles z Demdike Stare.

Laurel Halo – In Situ

„It’s a mental playground of fantastic dancefloor geometries, blooming at every angle with refreshed ideas of alien scales and hieroglyphic drum patterns designed to be deciphered by bodies in motion and heads in flight.“ Meditativní microhouse.

Zenker Brothers – Immersion

Ilian Tape je můj top 3 techno label a Immersion debut, na který se dlouho čekalo. Budoucí kult. A příjmení „Zenker“ bude už navždy svítit zlatým písmem v techno kuloárech…

 

Comments 2

 1. samuel

  Skvelý blog!
  Milujem elektronické a experimentálne veci, len tak ďalej! Väčšina z týchto albumov su aj moje srdcovky ale vďaka aj za nove tipy na hudbu!

  1. Post
   Author
   gin_platonic

   Díky. Pokud máme společné srdcovky, nechceš taky něco napsat? Tenhle prostor patří všem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *