a0518553704_10

Vaperror – Acid Arcadia

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Předminulý týden byl zveřejněn první – Beatles nápadně připomínající – track zkomponovaný umělou inteligencí. Kdyby to Paul McCartney zjistil, otáčel by se v hrobě. Hudební trendesetteři, včetně nás tady na blogu, často polemizují o zvuku budoucnosti a vzývají ozvěny příštích dekád, ale kdo může s jistotou předpovědět, jak bude pokračovat vývoj signálem zpracovaných algoritmů a kdy se potká trend s dekonstrukcí? Acid Arcadia je dalším příspěvkem do diskuze o hudební futurologii, videoherní estetice a plastické chirurgii zvuku.

Vaperror (Vapor + Error) zde proplétá epileptické perkuse s future bass a svoje trapové vize servíruje s hravostí malého pitavala. „Where Final Fantasy meets footwork, Juke meets Boss Fight music“ píše někdo na bandcampu k tomuhle releasu. Mimo jiné tím staví herní soundtracky k závěrečné bojové scéně do pozice pomyslného subžánru, který může být svým způsobem stejně euforický jako třeba máslo v análu. Exitus mezi provazy boxerského ringu nebo jinde. Tranquil, serene.

Zatímco nové album Nicka Cavea, o kterém jsme tady také psali, je víceméně určeno všem posluchačům narozeným mezi lety 1900-2016, Vaperror se orientuje na ročníky 2000-2035. Kromě minulých nahrávek na snově-dystopickém Dream Catalogu, doporučuju prozkoumat také všechno, co vzešlo z jeho vlastního post-acid-unicorn labelu PLUS100. ©gin&platonic

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *