cf377cd-760

Modular String Trio – Ants, Bees and Butterflies

gin_platonic Hudba Leave a Comment

U portugalského labelu Clean Feed si během patnácti let vytříbili smysl pro estetiku okrajů a paradoxů. Jedním z nejnovějších příkladů je nová deska polsko-ukrajinského Modular String Tria, což jsou čtyři muzikanti (přesně tak, hrají v triu, tak jsou čtyři), kteří se pohybují v dost odlišných sférách.

Kontrabasista Jacek Mazurkiewicz, který je ústřední postavou řízené improvizace, hrál už téměř všechno, ale vždy vycházel z jazzu, houslista Sergej Ohrimčuk má kořeny v lidové hudbě, cellista Robert Jedrzejewski se naopak věnuje komorní klasice a Lukasz Kacperczyk přichází s modulátorovým syntezátorem ze zapadlých koutů elektroniky. Ale všichni mají jedno společné. Z těchto zdánlivě protikladných vlivů chtějí stvořit hudbu a skrz ni vyprávět příběhy.

Dobré příběhy nemusí v prvním řádu obsáhnout jen velké celky. Často stačí maličkosti, které rozběhnou představivost a spojí to, o čem jsme dosud ani nevěděli, že existuje. Cit pro detail, ten z této nahrávky dělá výjimečný zážitek. Bílá místa jsou pokrývána sítí kresby. Objevuje se a pojmenovává. Kdesi tam je živá podstata, pohyb. Jemné záchvěvy, šumy, zlomky melodií a jen koutkem oka postřehnutelný vývoj. Preparovány jsou nástroje i skutečnost. Chuť nepřítomnosti. Vědět, co se nestane. @siderorea

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *