a2755728874_10

Sangam – You Forget This

gin_platonic Hudba Leave a Comment

gin: Na sklonku loňska vydal Sangam tři desky. V digitálu jsem je koupil všechny. Ondřej říká, že Sangamova hudba nemá žádnou osobnost, ale můžete věřit někomu, kdo pracuje v televizi? Můžete. Nahrávka You Forget This pro Dream Catalogue však skončila v jeho i mém výročním žebříčku nejlepších desek, čímž dokázala, že plagiátorství zaujímá v našich životech čestné místo a že nemusí vždycky pršet – stačí, když kape (jak vybroušený tenhle vtip je, oceníš už při pohledu na cover).

Zařazení do žebříčku by samo o sobě možná stačilo k tomu, abychom měli pocit, že se Sangamovi dostalo dostatečné pozornosti, ale pro maximální zadostiučinění ještě přihazuju tuhle krátkou nesdílnou tiskovku. Slova jsou jen kapky deště. Představ si starého dobrého Buriala uvězněného v loopech starého dobrého Williama Basinského nebo si nepředstavuj nic a pod textem si pusť full album. Možná to byl jenom sen, že jsem spal, zdálo se mi to a já jsem byl vzhůru.

krystufekrobin: Trochu narušuju partu, když jsem desku do žebříčku za minulý rok nezařadila, což samozřejmě neznamená, že byste jí neměli věnovat pozornost. O originalitě bychom mohli debatovat dlouhé hodiny – když řeknu, že někdo přišel s něčím novým, pravděpodobněji to bude znamenat jen to, že mám limitované penzum zkušeností a znalostí, a tím i možností srovnání, než že by se otřásl dosavadní hudební svět. Zde však nemůžu přiznat ani subjektivní originalitu, zvlášť pokud vytahujeme přirovnání k legendám. Ale není právě toto důvod, proč se nám album líbí? Tak ať prší ještě.

 

 

Na You Forget This navázal albem 在上升

 

a v zápětí albem Until.

 

Nový rok pak započal jak jinak než albem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *