a3482628774_10

HKE – Dragon Soul

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Kdybych sestavoval seznam největších hudebních workoholiků loňského roku, byl by HKE pravděpodobně numero uno (atakován severským playboyem Vargem). Loňský rok započal velkolepě deskou Omnia (#23 žebříčku nejlepších desek roku), na níž postupně navázal dvěma bandcampovými releasy LOOP MATRIX a DELETE a naposledy se vrátil k původnímu jménu Hong Kong Express, aby vydal eponymní album dříve nevydaných tracků. Spolu s telepathem (už jako 2814) se oddal dešťovým orgiím na albu Rain Temple, založil asi čtvrtý internetový label (Pyramid), mihnul se na Zombyho desce Ultra a několika splitech a navíc nahrál track pro trailer jednoho z nejočekávanějších sci-fi letoška – Ghost in the Shell. Sedmý den odpočíval. Nejsem věřící ani důvěřivý, ale na kolena si kleknu vždycky rád.

Nejnovější album Dragon Soul je doposud možná nejkomplexnější plyta, jakou HKE předložil tomuto temnému světu. Samozvaný mistr transcendentálna tady naoko opouští vody hardvapouru, který pomáhá svou tvorbou definovat, posouvat a popírat, avšak na dystopickou vizi společnosti nezanevřel. Hardvapour, to nie moda, to zycie. Zvuk alba je začleněn do nepřetržitého řetězce snových žalmů, v rámci nichž se HKE noří do hlubin lidské duše a vytahuje na povrch zbytky živých ploch. Meditace ve jménu spirituálního ambientu aka hudební prequel k mysterióznímu japonskému ninja-filmu z roku 2027. Během poslechu jsem v zenu, zatímco si žehlím svoje kimono.

Album nicméně není rámováno jednotným konceptem, sám HKE mluví o soustavě tracků odrážející střety jeho života s realitou. Introspekce může být octanem na každodenní pohmožděniny ducha i nenápadnou životní apokalypsu. Namísto klasických futuristických esejí, jimiž jsou producenti okolo Dream Catalogue pověstní, stojí pak u tohohle releasu pouhé „dragons are real…“ Níže jsem vybral několik tweetů vztahujících se k Dragon Soul na důkaz toho, že umím používat internet a sociální sítě.

 

tweet 4

tweet 7

tweet 1

tweet 3

 

○ Kupuj na Bandcampu

○ Stahuj nevím kde ○

PS: Ten cover jsem natolik nepobral, že jsem si místo vinylu raději koupil digitální verzi za tři kila. Opovrhuju sebou už dávno. ©gin&platonic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *