a3621008919_10

Ezekiel Honig – A Passage of Concrete

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Na začátku je pocit nekonečné melancholie, deep housové beaty, samota, chlad, občasné záchvěvy naděje, pár jednoduchých akordů na klavír, zvuk deště, ambientní plochy. Ověřené kombinace, které nemůžou zklamat – člověku stačí jen málo, just basic things. Tak by mohla znít základní charakteristika hudby Ezekiela Honiga. Mohla tak znít v roce 2003, kdy debutoval deskou Technology Is Lonely, a může tak znít i dnes po čtrnácti letech a pěti deskách. Tady čas nehraje žádnou roli.

Nové album A Passage of Concrete je poskládané ze všech výše zmíněných elementů, které se různě prolínají. Někde je přítomna jen čistá melodie jako v obou částech Fugue State. Honig už v minulosti několikrát ukázal, že by si klidně vystačil jen s klavírem a že taky rád usíná u hudby Erika Satieho. Jinde používá terénní nahrávky a v August Rooftop nebo November 2015 tak můžeme slyšet zvukové otisky města: klapající podpatky, troubící auta, útržky rozhovorů… Většinou se však jedná o kombinaci všeho.

Passage of Concrete je velmi kompaktní deska se silnou schopností naplnit pokoj atmosférou deštivého odpoledne. Honig je pak podobný případ jako nenapravitelný melancholik Loscil, deska by se ale mohla líbit i těm, kteří mají v oblibě jazzové loopování Jana Jelinka nebo taneční nokturna Francise Harrise. ©jacquesmort

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *