LOVE106_dist_preview

Philippe Hallais – An American Hero

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Jak bude znít album, které natočí producent po tom, co příliš často zavdává sportovní dokumenty na ESPN a životopisné filmy? Odpověď nabízí Philippe Hallais, jinak známý jako Low Jack (#12 loňského žebříčku alb roku), s novou deskou An American Hero.

Hned na úvod se nabízí paralela s majstrštykem Last American Hero hypnagogického vizionáře a apokalyptického jezdce Jamese Ferrara, prostřednictvím nějž Ferraro meditativně nahlíží na americké koncepty hrdinství a svobody narušené Hollywoodem, MTV a černou magií marketingových strategií. Hallais se však zaměřuje výhradně na hrdiny sportovní:

An American Hero is more inspired by how entertainment distorts our view of sports stars by “transforming them into impersonators of their own lives through extreme use of editing, slow motion and musical themes.”

AAH_ETHAN_ASSOULINE3

Hrdina je noise, co dýchá. Power electronics zabředlá ve zpomalených záběrech smeče nebo nekonečně přehrávaných výjevech vítězné branky. Fantaskní plunderphonics, neexistující bpm a adrenalinové distorze mezi zaprášenými sbírkami pohárů. Ke každému songu vzniklo 11 krátkých videí, jež je možné zhlédnout na webové stránce alba. Spoiler: Nakonec zbyde jen ohořelá sportovní fotografie. ©gin&platonic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *