a2701525066_10

Tzusing – 東方不敗

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Height: 183cm

Blood type: 0

Astrology sign: Cancer

Looks: 5 stars

Sense of humor: 5 stars

Drinking ability: 5 stars

Tzusing, prodavač dílů na kola a ultimátně badass techno producent.

Ačkoliv patří mezi relativně nová jména scény, jeho provokativní produkce pravidelně zpestřují sety renomovaných selektorů – tichého služebníka zla Silent Servanta nebo minimal wave archeoložky Veronicy Vasicke. Po příspěvcích do několika kompilací se svým charakteristickým rukopisem podepsal i pod trojici singlů A Name Out Of Place pro etablovanou značku Long Island Electrical Systems, skrývající se pod známější a poněkud osočující zkratkou L.I.E.S.

Lží se ovšem z ostrova, ani z jeho bratskiy labelu Russian Torrent Versions, rozhodně nedoslechneme. Namísto toho se nám dostává tracků tvrdých jako nos nejpravdomluvnějšího lháře. Tracků svébytných a svěžích, na parket podobně orientovaných jako produkce Legowelta, Xosar, a mnoha dalších idolů našeho technodospívání, budujících protipól k monotónnímu tepu průměrného, vyčpělého techna.

Tzusingova dlouhohrající prvotina 東方不敗 (v přepisu Dongfang Bubai), pojmenovaná po na coveru vyobrazeném čínském popkulturním trans hrdinovi, jenž se sám odhodlaně vykastroval ve snaze naučit se jistému druhu bojovému umění, nechává mnoho prostoru pro různorodou interpretaci. Podobně jako postava, kterou je inspirována.

Porce nekompromisního EBM řízlá elementy Indonéské kmenové hudby, orientální strunné nástroje úvodní 日出東方 唯我不敗 v kombinaci s hutnými basovými linkami. Tzusingovi se vydařilo mistrně prolnout škádlivou hravost s niternou zlobou v naléhavou atmosféru snadno zobecnitelnou na zbytek desky. Nádech 東方不敗 vás při poslechu od počátku do konce přinutí gurmánsky našpulit koutky úst do spikleneckého úšklebku, v mnoha momentech zase pozvednout obočí ve výstražný výraz šelmy připravené trhat maso od kosti. Dynamické tracky navzdory neobvyklé rytmické stavbě perfektně fungují jako tzv. DJ tools, a pod taktem práskání biče v klubu spolehlivě vyprovokují statické, hlavou kývající posluchače k nuceným kung-fu kreacím. Tzusing má navíc rád rap (kdo ne?!) a rád ho ve svých setech kombinuje s tvrdšími tanečními záležitostmi. Jeho vášeň lze odhalit v tracku King Of Hosts, kde sám rapuje v čínštině.

東方不敗 dohromady tvoří nadmíru zábavnou, avšak notně potemnělou kolekci, o které kdybych nenapsal, musel bych se na konci roku vykastrovat taky. @pipedream

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *