obr

Frits Wentink – Horses in Cornfield / Rising Sun, Falling Coconut

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Frits Wentink je alias chlápka jménem Steve Mensink. Jeden z jeho dalších aliasů je třeba Felix Lenferink. Posouzení, jak moc si těmihle jmény pomáhá k lepší budoucnosti, nechám na tobě. Každopádně během ledna stihl vydat už dvě EP a obě mají svoje místo v ajpodu zarezervováno minimálně do konce roku.

První z nich se jmenuje Horses in Cornfield a nabízí dokonale podvratný house. U tří ze čtyř tracků jsem si v podvědomí rozbil hlavu o strop při poskakování po pokoji, zatímco jsem (ve skutečnosti) seděl před monitorem počítače. Tenhle groove zkrátka není možné ignorovat. Zvrhlá zábava s potencionálem pokazit jakoukoliv párty. Úmyslně „špatný“ house, který posluchače nutí běhat.

Man at Parade is my jam.“

 

O něco méně experimentální je potom druhé EP s názvem Rising Sun, Falling Coconut. Wentinkuv zvuk z předchozího releasu zůstává rozeznatelný, jen se odehrává v podstatně bezstarostnější dimenzi vesmíru. Poslech je to natolik bezstarostný, že na chvíli úplně zapomeneš na vtíravou představu, jak jednoho dne umíráš opuštěný ve svém bytě a tvoje rozkládající se mrtvola se následně vpije do dřevěných parket. Říkám tomu Space jam. Óda na padající kokosy, vycházející slunce. House k opalování.

Dál už nečti, poslouchej.

 

Není všechno deep, co je house. Na Resident Advisor popsali v recenzi Horses in Cornfield závěrečnou taneční scénu z filmu Napoleon Dynamit a dodali: „Be bold, don’t give a damn about what anyone else thinks, and enjoy yourself. In a way, Frits Wentink is Napoleon Dynamite, and for his own Bobby Donny label he’s not holding anything back.“ Velký objev tenhle Frits.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *