005085130_500

Surgeon – From Farthest Known Objects

gin_platonic Hudba Leave a Comment

EGS-zs8-1. Tohle není slevový kód ani heslo k mému účtu, ale název druhé nejvzdálenější a nejstarší pozorovatelné galaxie, kam byste při nejlepší vůli dorazili za dlouhých 13,04 miliard světelných let a velice pravděpodobně se nevrátili. Teď možná někteří namítají, že pro dobrou hudbu by šli na kraj světa – který, přiznejme, mnohdy končí na upload serveru a i několik minut do otevření souboru se zdá nekonečných, takže okraj pozorovatelného vesmíru se jako úplně vhodná alternativa cestování nejeví. Odpověď na zdánlivě neřešitelný problém nabízí Surgeon s novou deskou From Farthest Known Objects, sci-fi odkazem vyrytým do tranzoidní tabula rasy.

Moje máma tvrdí, že nejlíp se jí řídí u techna (otázku, zda jsou ženy skutečně špatné řidičky nebo jen poslouchají techna málo, si rozebereme jindy). Surgeon však za doprovodu hermetických beatů neřídí oktávku, ale vesmírnou loď odlitou z jednoho kusu železa. Kdybych byl Pařízek, tak k tomuhle albu napíšu, že místy zní asi, jako kdyby někdo vybrušoval zevnitř parní válec za chodu.

Starý hardware, sebedestruktivní oscilátory, žádný systém bezpečnostních brzd. Staromilec vracející se v čase? Jen teoreticky a relativně. Navzdory chudé výbavě se maniakální rychlostí okamžitě ocitá v galaktických končinách, kde už je hudba budoucnosti burácející realita. Futurismus neexistuje a vymývání mozků je mýtus. „“The music I could hear was actually the received transmissions of Pop Hits from those Distant Galaxies that were being played on their radio stations. I recorded all that I could before losing the transmission,“ říká a posílá osmidílnou nahrávku k Zemi. To, než se její záznam přiblíží vašemu sluchu, nebude trvat světelné roky, ale jen pár minut. ©krystufekrobin&gin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *