a1828451662_10

Pendant – Make Me Know You Sweet

gin_platonic Hudba 1 Comment

Třikrát pootočit celým tělem tam a zpět, lehce natáhnout nohy, rukou jemně uhladit polštář, přetřít prostěradlo kůží, několikrát se zhluboka nadechnout, nechat se ležet, nechat se nadechnout, nechat se otočit, natáhnout prostěradlo, uhladit kůži.

Album, které poslouchám v noci těsně před spánkem, má většinou zvláštní (až výsadní) postavení – předchází mu rituál uléhání, soubor víceméně pravidelných pohybů a návyků, které však nelze označit za vzorce, ale za obecný základ vždy narušený každodenními nuancemi.

Nedá se říct, že by tento proces byl něčím klidným – děj pokračuje a přesouvá se jinam, do prostoru za chvíli nevědomého těla, do vnitřku domů a pokojů, do poloprázdných tepen města. Krev šumí pomaleji a bdělá nesoustředěnost se mění v naslouchání rozpíjejícím se zvukům a vyprchávající extázi bílého dne.

Make Me Know You Sweet je zhudebněním slov výše a/nebo doprovodem k vlastním nočním rituálům a mírné paralýze, která je doprovází. Brian Leeds, známý jako Huerco S., se s novým alias a prvním počinem na vlastním labelu West Mineral opět posunul ve své tvorbě a pokračuje v loučení se s rytmickými strukturami. Ty ostatně tlumil již na předchozím albu For Those of You Who Have Never (And Also Those Who Have). Název, který určitě nikdy nevyslovíte celý. Právě koncept promyšlené nedokončenosti až nyní dotáhl do podoby uceleného díla a zároveň křehkého nokturna, které se lehce převaluje na patrech, stěnách a membránách.

Pokud se až v naprosté tmě odhalují skutečné pocity nejistoty a zranitelnosti, tato deska je průvodcem zavřených očí. ©krystufekrobin

 

Comments 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *