93828487_658062811647556_4500098894016806912_n

Quarantine album pick(s): Ancestral Vision

gin_platonic Filmy Leave a Comment

Quarantine album pick(s) je náš cyklus zaměřený na hudební vyznání během nedobrovolné izolace. Svoje momentálně nejoblíbenější alba představuje producent a zakladatel pražského netlabelu UnizoneAncestral Vision.

JJJACOB – BODY WITHOUT ORGANS

Dánský producent Jacob Stoumann Fosgrau aka jjjacob je pro mě seriózní srdcovka. Osobně ho považuju za jeden z největších objevů posledních let a jsem hrozně rád, že se objevil i na naší první kompilaci Dark Core Scale. Zároveň loni otevřel i guestmixovou sérii, která je spojená s naším Unizone pořadem na Radiu 1. Jacobův vrstevnatý mix granulárního sound designu, uklidňujících nápěvů a synťáků evokujících post-trance vlnu je pro mě uhrančivý sám o sobě, ale silně vnímám i kontext vzniku jeho posledních releasů. Jacob před pár lety prodělal krvácení do mozku, po kterém načas ochrnul, což mu podle vlastních slov dost pomohlo utřídit si hodnoty a zajímat se víc o své tělo a jeho limity a křehkost. Uvědomil si, že mu jde víc o nalezení vlastního hudebního jazyka, než o vydávání tracků, co zní cool. Toho si na něm vážím, vydávat bangery rozhodně umí (viz jeho singl Zombody), ale ještě víc si považuju EPs jako je právě Body Without Organs nebo Vulnerability Growth.

FARWARMTH – MOMENTARY GLOW

Vidím Planet Mu, dávám lajk. Planet Mu stavím na panteonu slovutných labelů do nejvrchnějších pater. Jejich zvuk už samozřejmě není tak aktuální jako v době největší slávy, ale jsem rád, že se jejich diskografie nestala parodií sebe sama nebo muzejním exponátem. Pořád vydávají současně znějící releasy a umělce a FARWARMTH je toho důkazem. Měl to štěstí si ho vychutnat i naživo na jedné z posledních Silent Night v Divadle Ponec, kde vystoupil s projektem HRNS. Jeho emo-drone set jsem velmi pocenil a asi bych pocenil i víc, nebýt papíru, co mi ke konci masivně najel a já odletěl na úplně jinou planetu než Mu. Nebo naopak. Nevím, dál.

ZAH – LILITH

Osobně už jsem trošku unavený honem na divnost, kterého je plný Instagram. Já jsem sice velmi pro trash (dokonce jsem o tom napsal řadu textů), ale taky mám pocit, že se tahle estetika poslední dva tři roky strašně vyčerpává. Na druhou stranu ale nechci být hater a házet všechny do jednoho pytle, protože to mi vadí snad ještě víc. Velmi cením, jak se vizuálně prezentuje třeba losangeleské zjevení ZAH. Teatrální body paint a pohádková stylizace jde navíc velmi dobře dohromady s tím, co předvádí na debutovém album Lilith, na kterém najdete reminiscence na éru The Knife, lynchovské vokály, distorzivní šlapačky i konejšivé polohy. Celkově je pro mě Lilith velkým překvapením a komplexním počinem, který drží velmi hezky pohromadě. Doufám, že ZAH uvidíme během následujících let jít nahoru.

VALENTINA GONCHAROVA – RECORDINGS 1987-1991 VOL. 1

Shukai je ukrajinský sublabel pod známějším Muscutem a objevil jsem ho díky releasu, který ještě ani nevyšel, ale i přesto jsem ho neváhal zmínit. Karanténa je pro mě trošku boxerským ringem, kde zápasím s vlastní roztěkaností a nesoustředěností (na body bych asi prohrál), ale hudba umělkyně Valentiny Goncharovové mě spolehlivě dokáže přikovat a přinutit naslouchat. Chystaný release je sbírkou elektroakustických experimentálních kompozicí z přelomu 80. a 90. let, ale rozhodně doporučuju prostudovat její další díla.

FVCK_KVLT – KVLT TEACHING

CZ/SK rapovou scénu sleduju s odstupem. Nechci vůbec tvrdit, že vychází nekvalitní věci, ale málokdo mi vyloženě padne do noty. Nebudu lhát: obecně mi v rapu poslední dobou trochu chybí lyrika a špína (nebo je neumím hledat, takže vítám vaše tipy). Proto mě okamžitě uhranul slovenský rapper a producent, který si říká Fvck_Kvlt. Podobně jako jeho neméně skvělý kolega Edúv Syn přišel k rapu z pankáčského prostředí, což je možná důvod, proč je jejich tvorba neortodoxní a vyhýbá se rapovým klišé a únavnému flexení. Klaustrofobické beaty jako na dojezdové afterparty s Danny Brownem , ale i čistá emařina v duchu $uicideboy$. Dávám na repeat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *