ash art

Ash Koosha – I AKA I

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Ash Koosha (celým jménem Ashkan Kooshanejad) je producent z Teheránu s klasickým hudebním vzděláním. Rovnou zapomeň na ethno a podobné zkurvenosti, tenhle Perský princ by potencionálně mohl spolupracovat se všema od pionýrů musique concrète až po Janus crew. Jestli jste se sami sebe mnohokrát ptali, jak by zněl Arca, kdyby se narodil v Íránu (a já věřím, že ptali, jelikož je to otázka, na kterou se lidi normálně sami sebe ptají), odpověď je – asi jako Ash Koosha. Nechci hledat paralely, ale kdybych chtěl, tak by mezi ně rozhodně nepatřil fakt, že Koosha byl kvůli svým rozervaným hudebním kolážím dokonce ve vězení. Nekompromisní mravy.

Už loňska nahrávka GUUD, která vyšla u labelu Olde English Spelling Bee, byla zásadní nálož schizoidního glitch-hopu. Na rateyourmusic ji někdo popsal slovy „I imagine this is what its like to spend a night trapped in a computer server.“ Objednal jsem si krásný bílý vinyl.

obr obr

Co se týká letoška, bál jsem se jenom dvou věcí: 1) Havelka mi na facebooku pošle žádost o přátelství 2) Ash Koosha po přestupu k Ninja Tune zpičovatí a vyhladí svůj nervní sound. K prvnímu bodu napíšu jen, že rok ještě neskončil, k druhému, že obavy byly rozprášeny už s prvními singly. I AKA I je pokračováním muzikologie o destrukci syntaxe. Hudební koláže podléhají přísné mutaci a pohybují se na pokraji zběsilého afektu a (srdeční) arytmie. Deset ran bičem za vteřinu. Ve velkolepém balastu se topí zbídačené melodie, poskytující záchytné body, takže nikdy není tak špatně, aby nebylo hůř.

Na I AKA I Ash Koosha pokračuje po trnité cestě. Slovník, pomocí nějž by bylo možné popsat hudební souřadnice, zatím neexistuje, nebo je stejně abstraktní jako tenhle text. Deska z kategorie Sound that doesn’t exist a jedna z desek roku. „No Matter though, just simply allow yourself to revel in the alien wonder of it all and let him shape new worlds before your lug ‘oles.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *