rab

Rabit – Communion

administrator Hudba 1 Comment

Od chvíle, kdy vyšla tahle deska, nemluvím skoro o ničem jiném. Překročil jsem hranice svojí klasické adorace a propadl absolutní posedlosti. Tímto bych se chtěl omluvit některým svým přátelům a svojí holce. Ale jak psal v souvislosti s touhle nahrávkou Jacquesmort, je dobře, když do tebe někdo kope a přesvědčuje tě, že je to skvělý a říká ti, co v tom máš hledat – smrt, násilí, izolaci a smrt.

Symbióza těla a hardwaru dává vzniknout beatovým explozím, ze kterých tuhnou tekutiny v mozku.  Industriál, který nečeří vodu, ale prostupuje vlnami nekompromisního grimu. Skrz brutální beaty chvílemi prosvitne náznak melodie, jako ruka, která songy laskavě vrací zpět z okraje propasti zničujícího hněvu…

Snow Leopard připomene zemitější Autechre a je to nejpřístupnější song desky, takže nejméně příznačný. Bílá šelma bloudící v nekonečné nicotě. Fetal je divoká morda s rytmickým předivem, které na sebe nabaluje střelný prach a po jedné z nejsmířlivějších pasáží předhazuje jednu z nejnesmířlivějších. Konec songu by mohl být to poslední, co uslyšíš, pokud ses rozhodl strčit si do ucha hlaveň revolveru a zmáčknout spoušť. V Artemis Rabit aranžuje umučené vokály do děsivé rytmické koláže, Ox je „harsh“ jako Merzbow. Závěrečné samopalové staccato v Pandemic pro mě představuje katarzi roku, Trapped In This Body pak poslední výdech.

Rabit ctí tradice musique concréte, stejně jako střelbu z kulometu, ale zůstává nekonvenční. Je zlý. Zlý jako tma, z níž tě bolí uši, jak v ní usilovně nasloucháš. Jeho debut představuje mezník a to nejen v klubu. Od teďka se bude říkat „před Communion“ a „po Communion“.

Pokud ti tenhle text nic nedal, na FACT Magazine je s Rabitem výborný rozhovor. Ten chlap se mračí, i když se směje.

Comments 1

  1. Pingback: 50 nejlepších alb roku 2015 | GIN & PLATONIC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *