a3252790159_16

Cocainejesus – We’re Worried About You

gin_platonic Hudba 1 Comment

Dream Catalogue je jeden z těch labelů, který ti doporučím, pakliže se rozhodneš strávit zbytek života v decentním oblouznění. Kouzlo jednotlivých releasů odsud lze totiž poměřovat jen v rámci prostoru mezi očními víčky a sítnicí. Neurol bez předpisu. Snící kolektiv numero uno.

Loni se hodně psalo a mluvilo o nahrávce projektu 2814, na které se sešli dvě hlavní persony katalogu HKE a t e l e p a t h テレパシー能力者. Vzniklo „3 AM late night album“ se vším všudy, včetně maximální sugesce. Soukromé projekce deštivého Hongkongu, fantasy, neony a mikrospánky. „Sounds like the soundtrack to a cyberpunk anime in 1995 and also simultaneously like a dub-techno album from 2047“, píše někdo na rateyourmusic. Rok 2016 je pak dalším silným rokem v historii labelu. Místo toho, aby na internet pověsili každý týden nový soundtrack k astrálnímu cestování (jak tomu bylo v minulosti), roztáhli křídla. Šéfovi labelu HKE vyšlo apokalyptické album u Olde English Spelling Bee, Diamondstein se oddal mysterióznu, Immune shoegazu a městskému nomádství. Je dokázáno, že i posluchači vaporwavu blowjob raději prožívají, než o blowjobu sní…

O nejsilnější nahrávku labelu a jednu z nejosudovějších lajn roku se ale postaral Cocainejesus se svojí We’re Worried About You. Jedna z těch vzácných desek, které můžeš poslouchat na repeat od pondělí do pátku – a v sobotu si je pustíš znovu. Kocovina ustupuje sebedojímání, řitní věnec se svírá ve jménu duchovna.

Beatový futurismus minulého milénia je zde vystavěný s nadhledem současné zvukové architektury. Jak výstižně poznamenal jeden můj známý v souvislosti s tímhle albem: „the opening notes recall Björk’s All Neon Like, a touchstone of late 90s electronic pop production.“ Nezapře se trip-hopový feeling, ani občasné trapové hajtky. Nejsilnější zbraní jsou však chytlavé syntezátorové melodie v tesklivém negližé. Nemůžu si pomoct, ale jako by Cocainejesus přetavil smyčky z tíživých klavírních sonát do nového (dosud neslyšeného) volání o pomoc.

Jako příměr mě napadl emo-minimalismus Mr. Mitche versus naléhavost Portishead, ale jsem ochotný uznat, že je to nonsens. Každopádně, až se na konci roku bude mluvit o nejnedoceněnějších albech, tak nezapomeňme na We’re Worried About You. Kokainový Ježíš, euforie z lůna Panny Marie.

PS: Kvůli přebalům jako tenhle stojí za to žít.

Comments 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *