12244200_10203534328318824_405774762_n

Rustie – Evenifudontbelieve

administrator Hudba Leave a Comment

EVENIFUDONTBELIEVE. Málokdo věřil Rustiemu méně než já. Na Green Language zestárnul o deset let, nedorazil na oslavu 25. výročí WARPu v Krakowě, kde byl jedním z headlinerů, a taky se obarvil na blond. Po Glass Swords zůstalo jen světlo na konci tunelu, možná stesk. Nebyl důvod jej nezatracovat.

Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že nechceme dospělého Rustieho. Rustieho, který není urvaný z řetězu. Rustieho, který zatěžuje svoje tracky featuringy, nebo se ohání konceptem ptačího světa. Pokud u producentů něco respektuju, tak je to progres, ale Green Language byl zkrátka purple sound s prošlou záruční dobou.

Nemusíš číst mezi řádky, abys z dosavadního textu pochopil, že když Rustie oznámil už po roce novou desku, čekal jsem něco jako definitivní ztrátu producentské způsobilosti. Tomuhle očekávání zrovna neodporovalo prohlášení, že do několika tracků nahrál sám živé nástroje. Na víc než rozčarované „typičo“ jsem se tehdy nezmohl. Ale DOKONCEIKDYŽJSEMNEVĚŘIL, Rustie povstal z popela jako trapový fénix.

Hned po magickém intru zjišťuju, že tohle nebude jenom deska, u které si maximáně jednou usmažím hranolky […] Většina tracků zní jako by Scooter remixovali soundtracky k dokumentům o podvodním světě. Trap se potkává s happy hardcorem a orgasmy delfínů. Trancové gradace jsou velikášské a nechávají atmosféru vystoupat až do prostoru, kde se obyčejně pohybuje vědomí ultrasmažek. Blaženost převlečená za seapunk. Navíc jsou tady ke slyšení jedny z Rustieho nejlepších a nejchytlavějších melodií.

Párty, která má hloubku. Hloubku, v níž se nacházejí korálové útesy. Nevracím se k tomu, co bylo. Věřím tomu každou vteřinu, každý beat, každý zběsilý synťák. Neber to jako recenzi, ale jako prohlášení, že Rustie je zpátky ve hře. Se všemi svými trumfy a laserovými meči.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *