a3558273922_10

Studio OST – Scenes (2012-2015)

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Za celý svůj život jsem si poslechl jenom dva soundtracky – k Blade Runner a Hříšnému tanci. Řecký veletitán Vangelis versus Time of my life. Víc k životu (a občasnému sebezatracování) nepotřebuju.  Studio OST každopádně není název manufaktury na soundtracky, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale kolaborace milovaného chilloutového filozofa Galchera Lustwerka a jeho víceméně přehlíženého parťáka z labelu Lustwerk Music Alvina Aronsona.

Anonymní červenobílý cover alba je stejně minimalistický jako autistický a svojí estetikou může připomenout třeba CD kolekce hitů z intersparu nebo jiné kolekce. Název napovídá, že jde o antologii (2012-2015), ale při poslechu budeš mít pocit jako by se tyhle tři roky jamování v různých new yorských studiích odehrály během jednoho víkendu v podvodním světě xanaxového jezera. Deep jde ruku v ruce se zvukovou sevřeností a duo servíruje housové mantry zavánějící ezoterikou a cinematickým dubem. Takhle to mám rád.

„It all sounds like two friends having fun in the studio, making low-pressure, laidback jams. It’s lovely to follow along with them, even if they aren’t really going anywhere in particular.“ píše Resident Advisor. Album, které posloucháš proto, abys byl součástí jednotlivých scén. Zním jako patetický píčus? Slovy dvou uživatelů last.fm:

 „one of the best albums of 2016.“

„it’s true. this is essential stuff.“

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *