orange-melamine-main

Space Dimension Controller – Orange Melamine

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Život producenta většinou začíná ve vlastní ložnici a s trochou štěstí končí u lejblu se zapamatovatelným názvem. Někteří z nich se potom na životní cestě vracejí zpět do lůna jejich zvuku, což je případ i Jacka Hamilla aka Space Dimension Controller. Po vypiplaných space disco releasech, s nenápadnou stopou Daft Punk a intergalaktického gay klubu, které zaštítil legendární label R&S, vydal Hamill letos u Ninja Tune stoprocentní „bedroom“ matroš.

Jako kdyby si uvědomil, že jím původně okupovaný časoprostor není neomezený a vydal se hledat novou zvukovou soustavu – bez lesku, funkového patosu a zkřížených penisů. A když jsem u vesmíru a zkřížených penisů, nemůžu nedoporučit loňskou kompilaci disco vizionáře Patricka Cowleye s názvem School Daze obsahující songy nahrané pro 70’s gay porno filmy. Zpátky k Orange Melamine.

Glitchové rytmy z telefonního sluchátka tady tepou v synťákových cákancích s binárním kódem Board of Canada a analogové volnomyšlenkářství je ve službách nostalgie. SDC obaluje na tomhle albu skladby jen do toho nejnutnějšího a na mašinky nechává dopadat kosmický prach. Album tak často zní jako spontánní mimozemská intermezza nebo jako boogie soundtrack k dešti meteoritů.

„… globe-trotting techno traveler Space Dimension Controller joins up to the Ninja Tune fam for this album first written when he was just a twinkle in the eye of club doormen at 18. Written by the producer on lo-fidelity gear in his Belfast bedroom, Orange Melamine channels the gauzy ambient-beat of BoC, spectral flotation tank electronics of Eno, William Basinski, and the VHS fug of erm, VHS Head on downers. That haze, that crunchy ferric hiss is the result of using 1970s cassette stock giving this beautiful, melodic work a real nostalgia for the tape days, the lost teenage afternoons watching Ghostbusters behind drawn curtains while the sun beats down outside.“ (Bleep)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *