0000752430_10

Mineralogie s OPAL TAPES

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Zvuk zdánlivě nenápadného DIY labelu založeného Stephenem Bishopem (alias Basic House) je sloučeninou s různým poměrem poloprůsvitných elektronických kompozic a blyštivých rytmů techna a houseu, odrůdou zastřené hudby jako stvořené pro zachycení na magnetickou pásku audiokazety – pro Bishopa média první volby. Za dobu pouhých čtyř let existence čítá obdivuhodné portfolium tohohle přehlíženého „mladšího bráchy PANu“ jak kazety, tak i vinyly zvučných jmen z mnoha krajů – chladných seveřanů D.Å.R.F.D.H.S., budapešťského S. Olbrichta, technomúzu Xosar nebo momentálně skloňovaného stonera Huerco S.

V krátkosti několik neokoukaných drahokamů z nejvyšších příček stupnice tvrdosti.

Helm & Decimus – We Will Meet at Other Human Parties

helm
Londýnský pán abstrakce Helm a industriální černokněžník Decimus společnými silami nacházejí zvuk stejně odstrašující a znepokojující, jako fotografie čehosi, která ho doprovází na přebalu. Nervózní, chaotické, potemnělé. Sbal si lupu, pláštěnku, rozluč se se svojí komfortní zónou a po setmění se vydej na cestu.

song: Helm & Decimus – Saved Alone. What Shall I Do?

Gultskra Artikler – Industria

GA

Na nejnovějším albu pod pseudonymem Gultskra Artikler ruský Alexey Devyanin ohýbá rytmus jako kujný plát olova. Tepající zvuk, vroucí i chladný, jako doprovod ke kovové rozcvičce. Na malý moment poddajné ocelové tyče se do sebe navzájem proplétají, tvárné dokud zcela neztuhnou a nemusí být znovu rozžhaveny a následně překovány do nové podoby a polohy. Zapomeňte na black yogu, teď letí blacksmith yoga.  Co dělají vaše kladiva a srpy, když nejste doma?

song: Gultskra Artikler – Exercise With Metal

Sote – Hardcore Sounds from Tehran

sote

Album s názvem „hardcore sounds“ vycházející na mnou prověřeném labelu si prostě pustím, natož když hardcore sounds doléhají z orientálního Teheránu. Deska je nejprve průvodkyní po íránské metropoli za zvuků řinčení zbraní při vojenské pohotovosti nebo šumu místního tržiště, za příplatek nás ale dovede i na zasněžené vrcholy nedalekého pohoří. Hardcore Sounds from Tehran ale nezachycuje atmosféru daleké metropole pouze sonicky, ale i politicky. „Contrary to popular belief that you can`t do Techno in Iran or you can not perform beat oriented music, we made it happen with Sote’s rhythmic experimental electronic music, right here in Tehran.“ Album tak vystupuje jako proklamace relevantnosti místní elektronické self made scény.

Sote – Hardcore Sounds from Tehran (side A)

PS: V současných dnech vychází na Opal i album Oyster od techno projektu Pearsonable, jehož album New Lines mě loni uchvátilo. ©pipedream

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *