ZIQ348-KONX-CARAMEL

Konx-om-Pax – Caramel

gin_platonic Hudba Leave a Comment

Konx-om-Pax – fráze pocházející z rituálů starověkého Řecka, jejíž význam není doposud znám. Italský skladatel Giacinto Scelsi podle ní pojmenoval jednu ze svých symfonií, její název konečně přebral jako svůj pseudonym skotský producent, vizuální umělec a samozvaný cukrář Tom Scholefield.

Schoefield se stihl během koncertování po světě přestěhovat z potemnělého bytu na předměstí do tepajícího centra Glasgow, blíže k  parku a na dosah přátel. Během stěhování objevené pásky z dob divokých rave parties a pozitivno z výhledu na městskou zeleň přetavuje na svou v pořadí druhou desku. Planet Mu nám letos nepřestává mazat karamel kolem úst.

Zkroucenou páteří na zašedlém pozadí přebalu – jako pozůstatek atmosféry prvotiny Regional Surrealism – prorůstá barevná změť extatických melodií jako zhoubná nasládlá metastáza. Zvuky bicích nejen ve skladbě „Perc Rave“ musely být chirurgicky odebrány. Jejich pozůstatkem jsou jen nezřetelné fantomové bolesti přehlušené euforií, kterou způsobila medikace kyselinou.

Rozjařenost „Last Jam Forever“ zalepuje ústní dutinu a naleptává sklovinu v mezizubních prostorách. Ozvěny z klubů během víkendových nocí a první sluneční paprsky brzkých rán skotského Glasgow jsou jasně znatelné nejen v této skladbě, ale napříč celou deskou. Chladné monumentálno „Frozen Border“ a „Mega Glacial“ graduje na singlu „Caramel“, inzulin naplavený po něm navozuje příjemnou otupělost ve skladbě „Radiance“. Prosluněná letní přeháňka „At The Lake“ přechází v poslední skladbu „Rainbow Bounce“, s níž deska doznívá jako konec duhy za obzorem na míle vzdáleného, táhlého dronu.

Album stejně návykové jako pomazánka z karamelových sušenek Lotus roztékající se na horkém toastu. K pozdní snídani po probdělé noci, strávené sledováním barevných vzorů nebo vstřebáváním basů, se spolu skvěle doplňují. ©pipedream

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *