BLACK-WING-COVER-3

Black Wing – …Is Doomed

administrator Hudba Leave a Comment

Dan Barrett je pro mě osobně absolutním ztelesněním beznaděje a skepse. Jako Giles Corey nahrává depresivní folkové songy, zatímco se rdousí s pytlem na hlavě, s Have a Nice Life obšťastňuje svět vizemi o prázdnotě, jež pojídá čarodějnice, nebo o pohřebním bratrství. V jeho utrpení nechybí poetika, ani kus historie (nastudujte si, jak zemřel Giles Corey).

Black Wing je pak Barrettův nejvíce elektronický projev, což v praxi znamená, že odkaz Depeche Mode orámoval nekompromisními konturami distortionu. Zvuk, který vynalezl s Have a Nice Life, zůstává jeho doživotním trademarkem a je tedy rozpoznatelný v jakékoliv formě. Post-punk bez sebeúcty, emo pod lavinou lo-fi bordelu, gotika na hranici psychického zhroucení, shoegaze bez respektu k ekvalizaci. Patent na destrukci.

Zvukové obsese a démoni zůstávají, Barrett teď však ke svojí zpovědi využil především syntezátory. Songy jsou minimalističtější a valí se jako primitivní bestie. Chcete tag? Depressive chillwave. Temné vakuum, ze kterého se na povrch derou popové melodie. Každý další poslech přibližuje vnímání směrem k hitovému jádru, zatímco melancholie se koupe v prasklé plodové vodě. „I’m fuckin‘ tired and It’s alright“, zpívá Barrett v titulním songu. Jestli on není slovem Božím, pak Bůh nikdy nepromluvil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *