fis-blue-quicksand

FIS – The Blue Quicksand Is Going Now

administrator Hudba 2 Comments

FIS má za sebou několik kultovních épeček; přičemž dvě z nich vyšly na labelu Tri Angle, který, pokud už jste někdy v minulých letech navštívil tenhle blog, máte dávno na piedestalu. Na starších nahrávkách zněl FIS jako Ben Frost na albu AURORA, dřív než Ben Frost na albu AURORA, ale tam, kde Frostovi fanoušci přísahají na noise, FIS uctívá abstrakci. The Blue Quicksand Is Going Now je pak jeho debutová deska, na které opouští svůj „vysoko-oktanový experimentální drum and bass“ a začíná okupovat nové teritorium…

Abstraktní kontury jdou ruku v ruce se složitými strukturami, které by do notového zápisu nezaznamenal ani Karlheinz Stockhausen. Většina tracků zní jako zhudebnělý konec světa a zároveň jako jeho nový začátek. Jak píše label „FIS se posunul k něčemu, co tě krutě roztrhá a zároveň zaplaví klidem.“ Vesmírná odyssea.

Na serveru Resident Advisor popisovali jeho hudbu mj. jako průsečík Buriala, Actresse a Shackletona. Na novém albu to neplatí. Nová definice zní „… from the amorphous structures of Autechre or Xenakis thru to the ecstatic noise of Jefre Cantu-Ledesma and Prurient or the sweeping contours of Alice Coltrane and TCF – but few have managed to hatch such a singular, all-at-once, and mercurial style with the ability to move mind and body so effectively as this pinnacle of the artform.“ Cituju doslova, protože lépe bych to nenapsal.

 

Comments 2

  1. Pingback: 50 nejlepších alb roku 2015 | GIN & PLATONIC

  2. Pingback: Fis – From Patterns to Details | GIN & PLATONIC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *