95404933_2349171721852686_5902313425903550464_n

Quarantine album pick(s): anhedonik

gin_platonic Hudba 1 Comment

Quarantine album pick(s) je náš cyklus zaměřený na hudební vyznání během nedobrovolné izolace. Celou sérii uzavírá svým výběrem our very own anhedonik.

 

Simbiosi – Elements

Moje asi nejoblíbenější album posledních týdnů. Vyšlo před pěti lety na Actressově labelu Werk Discs, aniž bych o něm kdykoliv slyšel. Teď lituju každého dne, kdy jsem existoval bez něj. Minimal noise techno, které je moc divné na to, aby bylo minimal noise technem. Netrpělivě vyhlížím další nahrávku tohohle italského dua.

Lukid – Drip

Nejkrásnější raw melodie, co znám. Takovou hudbou bych chtěl dělat.

Lovozero – Descend

Všechno, co vyjde na Klammklang, je mi svaté a nové album Anastasii Tolchnevy není výjimkou. (A)synchronní i (a)symetrické pulzy, tlumený šepot a všemožné praskání tvoří dohromady zvuk, v němž se rád ztrácím i dlouhé hodiny.

My Cruelty – The Secret Weapon

Na tuhle desku jsem se hodně těšil a mám radost, že vyšla právě u Genot Centre. „Imagine Mark Fell crossed with „Avril 14th“ and you’re not far off“ je suverénně její nejvýstižnější charakteristika. Lyudmila Severtseva je talent. Kéž by se jí dostalo hajpu, jaký si zaslouží.

Exael – všechno

Všechno. Poslední dny hlavně jeho staré EPčka a album s Benem Bondym, které má tak pěkný obal, že jsem si musel objednat vinyl.

Kode9 – Nothing

„Nic“ nestárne. Navíc je tam track s názvem Respirator

Villaelvin – Headroof

Jak píšou dobří lidé z boomkatu „mad, brilliant stuff“. Lepší tříslovnou recenzi nevymyslím. Nejposlouchanější track: ZILLELVINA

Zoë Mc Pherson – States of Fugue

Říkám si, jestli tohle není deska roku. A pak si říkám, jestli to vlastně není jedno. Hodně originální nahrávka, k níž se chci a budu pravidelně vracet. Jinak tuhle umělkyni bych rád viděl brzy v Česku. Pokud možno v Ostravě. Na naší akci. V Plato.

Dane Law – Algorithmic Music for Synthesised Strings

Tajuplné algo hymny do každé post-rodiny.

Comments 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *